911 červená pilulka
Emergency Pill
911 aneb červená pilulka 11. září 2001
Je zřejmé, že devatenáct arabských mužů a jeden další v jeskyni vzdálené tisíce kilometrů nemohli zorganizovat ani provést operaci 11. září: nejefektivnější televizní reklamní spot v dějinách západní civilizace.
Prof. Lynn Margulisová

obsah

Budova 7

Jaká budova?

První pohled

Budova 7

Pád budovy WTC 7, k němuž došlo jen několik hodin po zřícení Dvojčat, bývá pokládán za zřetelný důkaz („smoking gun“) toho, že hybatele a viníky případu 911 je třeba hledat úplně jinde, než kam ukazuje oficiální konspirační teorie. Uvidíme, že právem.

Jaká budova?

Budova WTC 7 byla postavena v 80. letech jako poslední část komplexu WTC. Se svými 47 patry a 186 metry výšky by byla nejvyšší budovou v řadě zemí světa, včetně naší republiky. Na Manhattanu ovšem výškou nevynikla. Zvláště ne ve stínu Dvojčat, od jejichž severní věže byla vzdálená asi 120 metrů. Lichoběžníkový půdorys budovy měl výměru přibližně 4000 m2.

Budova byla sídlem několika bank a dalších finančních společností, včetně vládních: tři podlaží zabírala Komise pro dohled nad finančními transakcemi a burzou (Securities and Exchange Commission), kanceláře tu měl také Daňový úřad (IRS). Bylo zde také největší sídlo CIA mimo její centrálu v Langley a část prostor měly pronajaty další tajné služby a ministerstvo obrany. Dvacáté třetí patro tvořil „bunkr“ střediska pro řízení krizových situací (OEM).


wtc7-mapawtc7-mapa 3d

Konstrukčně šlo o budovu s ocelovou kostrou, která byla vystavěna nad elektrickou rozvodnou. Na jedno patro připadalo 81 nosných ocelových sloupů, 57 po obvodu, 24 v jádře.

pudorys wtc7

První pohled

Do budovy nenarazilo žádné letadlo, pouze byla při destrukci WTC 1 zasažena částí odletujících trosek. Následně v ní na několika patrech začalo hořet. V 17:20, tj. asi 7 hodin po pádu Dvojčat, se během několika vteřin celá 47 patrová budova sesula k zemi a proměnila v hromadu suti (viz následující video). Jelikož byla již od rána evakuována, obešlo se to bez obětí na životech.

https://youtu.be/Mamvq7LWqRU

Takto reagoval na čerstvý záznam pádu WTC 7 v přímém zpravodajském vysílání slavný Dan Rather:

„Neuvěřitelné… Dnes už potřetí. Připomíná to záběry, které jsme všichni v televizi viděli už mnohokrát, kde je budova záměrně zničena náležitě umístěnými výbušninami, které ji strhnou k zemi.“///„Amazing, incredible, pick your word. For the third time today, it’s reminiscent of those pictures we’ve all seen too much on television before, where a building was deliberately destroyed by well placed dynamite to knock it down.“/// D. Rather, CBS News 11.září 2001

Symetrické zřícení budovy do svého vlastního půdorysu vskutku až příliš jasně upomíná na řízené demolice výškových budov. Včetně detailu, že nejprve se podlamuje střední část budovy a je tím zajištěno, že padající části budou směřovat dovnitř a co nejméně poškodí okolí.

https://youtu.be/1ghoXKst2Ro

Co tomu říká profesionál? Promluví Danny Jowenko, šéf jedné z největších evropských firem na řízené demolice, s více než dvacetiletými zkušenostmi v oboru:

https://youtu.be/Q5kcnFcI8tY

Jak si Jowenko může být tak jistý?! Ví, že náležitě strhnout budovu není vůbec snadné. Takhle to vypadá, když se demoličním inženýrům záměr nevyvede a soudržnost budovy podcení: https://youtu.be/Xctvw0KZpfI

Nejen pro Jowenka představuje „očividný fakt“ řízené demolice (poté, co se dověděl o jaké datum a místo se jedná) neveselou vyhlídku. Pokud bylo WTC 7 opravdu zničeno záměrně, sotva se lze vyhnout implikacím, že za tím, a zřejmě nejen tím, bude stát někdo úplně jiný než arabští fundamentalisté.

Jde snad jen o pouhý prvotní dojem(?), při němž se může zmýlit i demoliční odborník, natož televizní moderátor nebo náš vlastní úsudek... Zatím si to ještě můžeme myslet...

navigace k dalsim kapitolam
Pro vkládání komentářů je třeba se přihlásit.
© L.P.