911 červená pilulka
Emergency Pill
911 aneb červená pilulka 11. září 2001
Je zřejmé, že devatenáct arabských mužů a jeden další v jeskyni vzdálené tisíce kilometrů nemohli zorganizovat ani provést operaci 11. září: nejefektivnější televizní reklamní spot v dějinách západní civilizace.
Prof. Lynn Margulisová

obsah

Výbušné svědectví

Pyroklastický mrak

Výbušné svědectví

V roce 2005 byla na základě zákona o přístupu k informacím zveřejněna svědectví hasičů a policistů, kteří zasahovali toho dne. Více než 100 svědectví obsahuje výpovědi o explozích v budovách.

Zde sestřih bezprostředních svědectví z Mazzuccova dokumentu Nový Pearl Harbor:

Výtrysky (squibs)

squibs1 squibs2

Zřetelné prudké výstřely materiálu z budov se zastánci oficiální verze snažili vysvětlit jako účinek domnělého stlačování sloupce vzduchu v hroutící se věži. Jejich bodovost i konzistence vypuzovaného materiálu je uvedeným způsobem a za daných podmínek ovšem nemožná. Ano, tlaková vlna může vyrazit okna budovy, avšak nikoli přesně cíleným bodovým výstřelem. Přitom pozorujeme, že k těmto výtryskům docházelo i několik desítek pater pod demoliční vlnou, která se pohybovala rychlostí blízkou volnému pádu a po jednom „odfouknutí“, následují stejně prudká „odfouknutí další“. Navíc pečlivý pohled na videozáznam odhalí, že výtrysky byly vystřelovány i z rohů věží, kde žádná okna nejsou !

Další videodoklady: youtube.com/watch?v=cjfoXbyffso, youtube.com/watch?v=_4dpBzDm5MU

Hamburger a Romero

I oficiální experti pověření technickým vyšetřováním pádu si všimli explozivní signatury zřícení. Statik Ronald Hamburger (autor kapitoly o zřícení Dvojčat ve FEMA zprávě) 19. září pro Wall Street Journal uvádí: „Připadalo mi, že v budově byly rozmístěny trhaviny.“, vzápětí se mu prý ale dostalo poučení - jak sám uvádí - o tom, že „žádné bomby nevybuchly“ (Kým? Žádné vyšetřování se tehdy ještě nerozběhlo!), k čemuž lapidárně dodává: „Tím jsem byl dost překvapený."

Podobně Van Romero, expert na výbušniny a vedoucí výzkumný pracovník z Nového Mexika, který později získal kontrakt pro spolupráci na oficiálním vyšetřování: „Kolaps věží mi připadal příliš metodický na to, aby mohl být náhodným důsledkem nárazu letadla do konstrukce. Můj názor je, že uvnitř budov byla nějaká výbušná zařízení, která způsobila jejich zřícení.“ (11. 9. 2001 pro Albuquerque Journal) I on za několik dní změnil názor a tyto své „hříšné myšlenky“, z nichž se příkladně kál i po deseti letech, už pro jistotu znovu do diskuse nevnášel.

Pyroklastický mrak

mrak_a_sloup mrak_z_dalky

Sopka

Připomeňme ještě „očividné“ explozivní svědectví zmíněné už v úvodu kapitoly o Dvojčatech.

wtc_sopka1c

wtc-erup-13 wtc-erup-8 wtc-erup-9 wtc-erup wtc-erup5b wtc-erup5c wtc-erup5d wtc_sopka1a wtc_sopka1a

.


... a ještě něco pro případné zájemce o klasickou fyziku :o) ...

Projektily

projectile Video Davida Chandlera (en): https://www.youtube.com/watch?v=MWfu7X4JaPI
Video Ricka Siegela (en; šikmý vrh, o nějž tu jde, je od 1h19m; Siegelovy další vývody necháváme zcela stranou): https://youtu.be/vCrLDQwNlqw?t=1h19m19s
navigace k dalsim kapitolam
Pro vkládání komentářů je třeba se přihlásit.
© L.P.