911 červená pilulka
Emergency Pill
911 aneb červená pilulka 11. září 2001
Je zřejmé, že devatenáct arabských mužů a jeden další v jeskyni vzdálené tisíce kilometrů nemohli zorganizovat ani provést operaci 11. září: nejefektivnější televizní reklamní spot v dějinách západní civilizace.
Prof. Lynn Margulisová

obsah

Dvojčata

Šok ze ztráty ikon a masové vraždy

Dovedete rozprášit ocelovou 3D mříž?

Kam zmizelo 110 pater, které se tu tyčily?

Explozivní svědectví

Dvojčata

Šok ze ztráty ikon a masové vraždy

wtc1_a_2_a_socha

Zřícení Dvojčat, tj. WTC 1 a 2, bylo hlavním šokovou událostí 11. září. Hrdé ikony New Yorku a dominanta celého jeho panoramatu se v několika okamžicích proměnily v prach a hromádku trosek. V nich zahynulo ke třem tisícům lidí.

Zničení Dvojčat se nepodobá klasické demolici, jako je tomu u WTC 7. Především začíná v místě nárazu letadel a jde také o děj daleko prudší, eruptivní.

https://youtu.be/nUDoGuLpirc

Zde z vícero úhlů: https://www.youtube.com/watch?v=M4rjOhpCmCk

Mnohatunové nosníky odletovaly stovky metrů daleko.

Ještě staticky:

911sopka
sopka3
Nahoře a vlevo: WTC1

Vpravo: výbuch nálože
(termonukleární) v poušti
nevada

Pokud někdo tvrdí, že tohle byl gravitační kolaps, měl by ukázat aspoň 1 objekt, který se - jakkoli velký, libovolně staticky porušený a třeba i hořící - hroutí tímto vulkanicky explozivním způsobem. Dovedete něco takového předvést Vy nebo si aspoň představit, že je to v realitě pouhým působením gravitace možné?

Dovedete rozprášit ocelovou 3D mříž?

A co když je tím objektem ocelová 3D-mříž dimenzovaná pro obrovské zátěže i stranové tlaky (hurikány) jako bylo jádro obou věží WTC?

wtc-konst1b

Jádro věže tvoří 47 sloupů z konstrukční oceli. Profil sloupů byl 56 × 137 cm v nejnižší, 48 × 111 cm ve střední a 41 × 91 cm v nejvyšší části věže. Tady máme kousek jednoho ze spodní části:

corebase1

Požár ve dvojčatech se víceméně omezoval na oblast nárazu letadel:

  • WTC 1 (sev. věž): v 8:46 náraz letadla do pater 93-99. Zřícení v 10:28.
  • WTC 2 (jižní věž): v 9:02 náraz letadla do pater 77-85. Zřícení v 9:59

Pod místy nárazu zůstaly věže - ocelové 3D struktury, svou nosností mnohonásobně předimenzované - naprosto „zdravé“. Přesto se zřítily rychlostí blízkou volnému pádu za cca 10, resp. 12 sekund.

Zbylo z nich tohle:

wtc-wreckage-south_tower

Srovnejme si před a po:

dve_veze wtc-wreckage-south_tower

Kam zmizelo 110 pater, která se tu tyčila?

Propadla se do suterénu? Nikoli. Tam skončila jen nepatrná část.

september_17_2001_ground_zero-cr trosky_shora_-_detail-cr trosky_shora-mapanist

Zeptejte se guvernéra Patakiho (en): https://www.youtube.com/watch?v=CcvvhVv-cAE

Celý dolní Manhattan byl pokryt tlustou vrstvou (Pataki: 2 nebo 3 palce) jemného prachu. Nebyl to však jen beton, co bylo proměněno na mikroprášek. Totéž se stalo prakticky s veškerým nekovovým materiálem budov - okenním sklem, nábytkem, kancelářským vybavením, včetně lidí. A materiály kovové? Ne vše popadalo na zem v makroskopické podobě: přibližně 6% veškerého prachu tvoří mikrosféry železa!

Podrobnostem o troskách a pozůstatcích věnujeme zvláštní kapitolu.

Explozivní svědectví

Podle zastánců oficiální konspirační teorie neexistují žádné důkazy o tom, že by kolaps Dvojčat zapříčinily exploze. Opravdu?

V roce 2005 byla na základě zákona o přístupu k informacím zveřejněna svědectví hasičů a policistů, kteří zasahovali toho dne. Více než 100 svědectví obsahuje výpovědi o explozích v budovách. Byly vnímány nejen sluchem a zrakem, ale i celým tělem.

Zde je několik svědectví zachycených na kameru bezprostředně toho dne (svědectví o explozích jsou od 41 do 46 min.; pokud nenaskočí české titulky automaticky, zapněnte si je manuálně):

https://youtu.be/KsruiF6WpHQ?t=2470 Další výbušnou evidenci podává samostatná kapitola.

navigace k dalsim kapitolam
Pro vkládání komentářů je třeba se přihlásit.
© L.P.