911 červená pilulka
Emergency Pill
911 aneb červená pilulka 11. září 2001
Jen malá tajemství je třeba chránit. Ta velká jsou utajena díky tomu, že veřejnost jim nechce uvěřit. (The big ones are kept secret by public incredulity.)
Marshall McLuhan, slavný kritik médií

obsah

Dvojčata

Šok ze ztráty ikon a masové vraždy

Dovedete rozprášit ocelovou 3D mříž?

Kam zmizelo 110 pater, které se tu tyčily?

Explozivní svědectví

Dvojčata

Šok ze ztráty ikon a masové vraždy

wtc1_a_2_a_socha

Zřícení Dvojčat, tj. WTC 1 a 2, bylo hlavním šokovou událostí 11. září. Hrdé ikony New Yorku a dominanta celého jeho panoramatu se v několika okamžicích proměnily v prach a hromádku trosek. V nich zahynulo ke třem tisícům lidí.

Zničení Dvojčat se nepodobá klasické demolici, jako je tomu u WTC 7. Především začíná v místě nárazu letadel a jde také o děj daleko prudší, eruptivní.

https://youtu.be/nUDoGuLpirc

Zde z vícero úhlů: https://www.youtube.com/watch?v=M4rjOhpCmCk

Mnohatunové nosníky odletovaly stovky metrů daleko.

Ještě staticky:

911sopka
sopka3
Nahoře a vlevo: WTC1

Vpravo: výbuch nálože
(termonukleární) v poušti
nevada

Pokud někdo tvrdí, že tohle byl gravitační kolaps, měl by ukázat aspoň 1 objekt, který se - jakkoli velký, libovolně staticky porušený a třeba i hořící - hroutí tímto vulkanicky explozivním způsobem. Dovedete něco takového předvést Vy nebo si aspoň představit, že je to v realitě pouhým působením gravitace možné?

Dovedete rozprášit ocelovou 3D mříž?

A co když je tím objektem ocelová 3D-mříž dimenzovaná pro obrovské zátěže i stranové tlaky (hurikány) jako bylo jádro obou věží WTC?

wtc-konst1b

Jádro věže tvoří 47 sloupů z konstrukční oceli. Profil sloupů byl 56 × 137 cm v nejnižší, 48 × 111 cm ve střední a 41 × 91 cm v nejvyšší části věže. Tady máme kousek jednoho ze spodní části:

corebase1

Požár ve dvojčatech se víceméně omezoval na oblast nárazu letadel:

  • WTC 1 (sev. věž): v 8:46 náraz letadla do pater 93-99. Zřícení v 10:28.
  • WTC 2 (jižní věž): v 9:02 náraz letadla do pater 77-85. Zřícení v 9:59

Pod místy nárazu zůstaly věže - ocelové 3D struktury, svou nosností mnohonásobně předimenzované - naprosto „zdravé“. Přesto se zřítily rychlostí blízkou volnému pádu za cca 10, resp. 12 sekund.

Zbylo z nich tohle:

wtc-wreckage-south_tower

Srovnejme si před a po:

dve_veze wtc-wreckage-south_tower

Kam zmizelo 110 pater, která se tu tyčila?

Propadla se do suterénu? Nikoli. Tam skončila jen nepatrná část.

september_17_2001_ground_zero-cr trosky_shora_-_detail-cr trosky_shora-mapanist

Zeptejte se guvernéra Patakiho (en): https://www.youtube.com/watch?v=CcvvhVv-cAE

Celý dolní Manhattan byl pokryt tlustou vrstvou (Pataki: 2 nebo 3 palce) jemného prachu. Nebyl to však jen beton, co bylo proměněno na mikroprášek. Totéž se stalo prakticky s veškerým nekovovým materiálem budov - okenním sklem, nábytkem, kancelářským vybavením, včetně lidí. A materiály kovové? Ne vše popadalo na zem v makroskopické podobě: přibližně 6% veškerého prachu tvoří mikrosféry železa!

Podrobnostem o troskách a pozůstatcích věnujeme zvláštní kapitolu.

Explozivní svědectví

Podle zastánců oficiální konspirační teorie neexistují žádné důkazy o tom, že by kolaps Dvojčat zapříčinily exploze. Opravdu?

V roce 2005 byla na základě zákona o přístupu k informacím zveřejněna svědectví hasičů a policistů, kteří zasahovali toho dne. Více než 100 svědectví obsahuje výpovědi o explozích v budovách. Byly vnímány nejen sluchem a zrakem, ale i celým tělem.

Zde je několik svědectví zachycených na kameru bezprostředně toho dne (svědectví o explozích jsou od 41 do 46 min.; pokud nenaskočí české titulky automaticky, zapněnte si je manuálně):

https://youtu.be/KsruiF6WpHQ?t=2470 Další výbušnou evidenci podává samostatná kapitola.

navigace k dalsim kapitolam
Pro vkládání komentářů je třeba se přihlásit.
© L.P.