911 červená pilulka
Emergency Pill
911 aneb červená pilulka 11. září 2001
My všichni bychom měli požadovat, aby byl očividně mylný oficiální výklad 11. září odmítnut jako podvod a začalo nové, důkladné a nestranné vyšetřování.
Prof. Lynn Margulisová

Jak to tedy ve skutečnosti bylo? Co a jak se stalo? Kdo je pachatelem?

V následujícím spíše jen několik disclaimerů a drobností...

Jako úvod k nim čtěte tento článek.

Byl to „inside job“?

Jeví se zřejmé, že mezi vysoce postavenými americkými činiteli najdeme spolupachatele této operace. Přesto, označovat ji za práci „zevnitř“ může být zavádějící, neb se na ní určitou rozhodující měrou mohli podílet i lidé „zvenku“. Žijeme ostatně v globalizovaném světě. Rozhodně šlo o „cover-up“ - zástěrku, resp. operaci pod falešnou vlajkou. Kdo ji provedl? Jako obvykle tu může být klíčová otázka Cui bono?

Bushova administrativa: Měla v tom prsty?

Bushova administrativa 11. září ani nenaplánovala ani nevykonala. V tom lze souhlasit se zastánci oficiálního výkladu a u takto delikátní a monstrózní akce se oficiální zapojení oficiálních činitelů jeví jako absurdní. Bylo však velmi vítané, možná i potřebné, aby tam právě taková (neokonzervativci, PNAC) administrativa v době útoků byla. To jistě ulehčilo mnohé a pomohlo dosadit lidi do klíčových pozic. Zejména však znemožnit reálné vyšetřování, což Bushova administrativa zajistila skvěle. Chopila se také bez váhání předem připravené agendy: omezování domácích svobod (Patriot Act) a válčení v cizině.

Kdo tedy?

O výsostném postavení armády, tajných služeb, případně vlivu některých strategických spojenců se snad ani není třeba vyjadřovat. Kdo chce a snese to, si příslušné informace (zčásti odkazované i na tomto webu) najde, kdo nechce, ať je po jeho :o) ... třeba se osmělí někdy později. Zde pouze žádáme, aby se laskavě seznámil s tím, že oficiální výklad útoků 11. září je naprostá lež.

navigace k dalsim kapitolam
Pro vkládání komentářů je třeba se přihlásit.
© L.P.